ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. To wspaniały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Tego dnia wśród nauczycieli, uczniów i przedszkolaków królował kolor żółty – symbol radości i optymizmu. Klasy i grupy przedszkolne przygotowały kodeksy życzliwości w formie pięknych i kolorowych plakatów. W tym dniu działała również „Poczta Życzliwości”. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość przesłania kartek z życzeniami i pozdrowieniami dla siebie nawzajem. Podczas przerw na szkolnym korytarzu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Przedszkolaki przygotowały fotobudkę oraz „częstowały” napotkane osoby dobrym słowem. Na koniec dzieci uwieńczyły ten dzień „życzliwą babeczką” i zostały obdarowane słodkościami.
Zgodnie ze słowami Świętego Jana Pawła II „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".
Życzymy wszystkim optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka. Uśmiechu i radości.

Dzień życzliwości     Dzień życzliwości