1 października - Dzień Polskiej Muzyki

1 października świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna zapoczątkowana w 2019 roku z inicjatywy agencji Artistars, mająca na celu promocję polskiej muzyki oraz świadomości i znaczenia dla rozwoju polskiej kultury i w codziennym życiu.
W tym dniu na lekcji muzyki w kl. V uczniowie w sposób aktywny i twórczy udowadniali swoimi pomysłami, że "MUZYKA ŁĄCZY WSZYSTKICH".
Uczennice przygotowały gazetkę klasową oraz przyniosły instrumenty muzyczne. Ogromna kolejka utworzyła się do keyboardu oraz skrzypiec, gdzie dzieci bardzo chętnie improwizowały oraz poznawały swoje możliwości muzyczne. Wszyscy chętnie wypowiadali się, które instrumenty są dla nich interesujące.
Ciekawym pomysłem uczestników zajęć było zorganizowanie zabawy ruchowej, mającej na celu tworzenie nut poprzez odpowiedni układ w przestrzeni.
Każdy dzisiaj mógł zaśpiewać i zagrać na instrumentach, nawet własnoręcznie stworzonych przez siebie.
Dzisiejszy muzyczny piątek w naszej klasie był wyjątkowo głośny. W nagrodę za pomysły i aktywność wszyscy otrzymali oklaski i super oceny.
A co wy sądzicie o muzyce? Czy wyobrażacie sobie życie bez dźwięków?

Uczniowie grający  na instrumentach.   Uczniowie grający  na instrumentach.