AKCJE CHARYTATYWNE ZBIERAMY-POMAGAMY

Akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole są bardzo istotne,  uczą bowiem wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają empatię i kształtują pozytywną postawę wobec drugiego człowieka oraz środowiska.

Dlatego postanowiliśmy wesprzeć akcję ZNAKI WIARY, polegającą na zbiórce medalików, krzyżyków i różańców. Zebrane dewocjonalia zostaną przekazane do Referatu Misyjnego Księży Werbistów, którzy przekażą je osobom wierzącym w krajach misyjnych.

Zachęcamy Was do udziału w kolejnej akcji charytatywnej KLUCZ DO NIEBA. Nie jest prawdą, że stary, złamany czy pochodzący z wymienionego zamka klucz nie otworzy już żadnych drzwi. Jeśli jest zrobiony z metalu szlachetnego i jeśli jest tych kluczy dużo – dzieją się cuda. Sprzedawane jako kolorowy złom, w dużej ilości potrafią dokonać rzeczy niezwykłych. Mogą pomóc misjonarzom w głoszeniu Ewangelii, a tym samym pomagają w otwarciu drzwi do nieba bardzo wielu ludziom, niezależnie od rasy i kraju pochodzenia.

Stare telefony komórkowe trafiają do szuflady bądź do kosza, a mogą zostać przekazane potrzebującym. Księża Werbiści prowadzą akcję zbierania KOMÓREK DLA MISJI. Przesłany telefon (najlepiej z baterią) jest odnawiany i wtedy trafia do jednego z krajów rozwijających się. W ten sposób ułatwiamy komunikację osób tam zamieszkałych. Jeżeli komórka nie nadaje się do użycia jest poddawana recyklingowi i wtedy firma zajmująca się taką działalnością przekazuje pieniądze Zgromadzeniu Księży Werbistów, a następnie środki są przeznaczane na wsparcie dla misji.

Nasza szkoła włączyła się do akcji Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie pod hasłem: KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE. Każdy znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem – jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć, aby nie uszkodzić. Uzyskane fundusze z ich sprzedaży mogą pomóc misjom.

NAKRĘTKI DLA LENKI to, trwająca od lat, forma pomocy 9-letniej już Lence, która zamiast bawić się z rówieśnikami, musiała przejść wiele operacji, a teraz rehabilitację. Dziewczynka od urodzenia ma wadę rozwojową podudzi i stóp. Operacje i rehabilitacja to wielki koszt dla rodziców dziewczynki.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji ZBIERAMY-POMAGAMY.

AKCJE CHARYTATYWNE ZBIERAMY-POMAGAMY