Konkurs „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości"

Konkurs „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości" związany jest ze wspólnym świętowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę.

W bieżącym roku szkolnym tematem wiodącym był „Polacy, którzy obronili Europę „

Z naszej szkoły brała udział trzyosobowa drużyna w składzie Anna Karkos, Mariola Kowalik i Kamil Wilczek (uczniowie 8 klasy). Konkurs obejmował wiedzę o Polakach, którzy w rozegranej 100 lat temu bitwie warszawskiej zatrzymali atak bolszewików na Europę. Uczniowie musieli zapoznać się z literaturą dotycząca tego okresu, oraz poznali wiele postaci związanych z tym okresem. Zapoznali się z zapomnianymi dokonaniami polskich naukowców i inżynierów rozsianych po całym świecie.

Nasza drużyna na etapie gminnym osiągnęła sukces i mieli reprezentować Naszą Gminę Jabłonka w konkursie finałowym 10 listopada w Zakopanem. Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID 19, konkurs się nie odbył. Uczniowie otrzymali piękne nagrody książkowe i dyplomy.

Gratulujemy sukcesu.